منچ، مار و پله، دومینو، بازی‌های کارتی، پازل و… از بازی‌های قدیمی هستند که همه‌ی ما بزرگ‌ترها هنوز هم آن‌ها را دوست داریم و در مهمانی‌هایمان با آن‌ها سرگرم می‌شویم. در گذشته ما به فواید این بازی‌ها توجه نداشتیم؛ فقط از بازی لذت می‌بردیم و ساعت‌ها وقتمان را با جیغ و هیاهو و رقابت در کنار هم می‌گذراندیم. البته نتایج مفید این بازی‌های متعدد را هم کسب می‌کردیم. امروزه همه‌چیز را خیلی بابرنامه و هدفمند در اختیار بچه قرار می‌دهند. ما اینجا جمع نشدیم که ببینیم کدام روش درست است، بلکه آمدیم بگوییم، آهای بزرگ‌ترها و کوچک‌ترها! اگر دوست دارید بازی فکری کنید، بیایید تا ما چند بازی خوب به شما معرفی کنیم.

اول از همه باید بگوییم که بازی‌های فکری فقط برای بچه‌ها نیست. بزرگ‌ترها هم باید بازی کنند. این بازی‌ها به شما کمک می‌کنند تا مغزتان را ورزش دهید. همان‌طور که بدن سالم به ورزش نیاز دارد، یک مغز فعال و پویا هم باید ورزش کند. هنگامی‌که ذهنتان را فعال نگه می‌دارید، درواقع به ارتباط بین سلول‌های عصبی کمک می‌کنید. تحقیقات نشان داده‌اند هنگامی‌که ذهن شما مشغول فعالیت است، کمتر دچار آلزایمر یا زوال مغز می‌شوید؛ بنابراین تا می‌توانید بازی کنید.

نقطه بازی از جمله بازی‌هاییست که قدرت حل مسئله و سرعت عمل شما را به چالش می‌طلبد.

یکی از دسته بندی های موجود در محصولات فرهنگی شرکت پازل همراه بازی های فکری است که طرفداران بی شماری از میان گروه های سنی مختلف کودکان و نوجوانان و بزرگسالان دارد و می تواند زن و مرد و دختر و پسر را به خود جلب کند. نمونه های بسیار زیادی از بازی های فکری در این دسته بندی وجود دارد . یکی از نمونه های بسیار جالب و دوست داشتنی موجود در این دسته بندی بازی فکری نقطه بازی است که می تواند خاطرات بسیاری از دهه شصتی ها را نیز زنده کند. این بازی نوستالژیک یکی از بازی های رایج در زمان کودکی بسیاری از پدر و مادرهای امروزی بوده است.

از ویژگی‌های مثبت نقطه بازی، امکان بازی کردن آن به صورت تک نفره، به صورت گروهی ۲ تا ۴ نفره و به صورت دو تیم دو نفره است. علاوه بر تقویت قدرت حل مسئله و بالا بردن سرعت عمل، این بازی به افزایش هوش فضایی-دیداری نیز کمک می‌کند.

  • هیجان انگیز و آموزشی
  • یک وسیله مناسب تمرکز کودک
  • ساخته شده از مواد غیر حساسیت زا
  • طراحی بسیار شیک و زیبا
  • استفاده آسان و بسیار آموزنده

جهت دریافت مشاوره و سفارش بازیهای فکری و آموزشی می توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۲۵۸۹۵۴۶ تماس بگیرید.

در زیر برخی از نمونه کارهای بازیهای فکری و آموزشی تولید شده شرکت پازل همراه را می توانید مشاهده نمائید.

نقطه بازی

بازی فکری منچ

پازل مکعبی